kurumsal

Uzaktan Sayaç Okuma

UZAKTAN ISI GİDER PAYLAŞIM SİSTEMİ NEDİR?

Merkezi sistemde ısıtma,soğutma ve sıcak su giderlerini adil olarak paylaştıran sistemdir. Isı gider paylaşım sistemi kolay, güvenli, garantili ve istediğiniz anda her yerden kontrol edebileceğiniz bir sistemdir. Isı gider paylaşım sistemi sayaçlarınızı arka planda hergün okuduğu için hiçbir hataya izin vermez. Oluşabilecek hataları akıllı yazılımı sayesinde önler. Isı gider paylaşım sistemi ile adil paylaşımın huzurunu yaşayın.

Isı gider paylaşımını Web sitemiz üzerindende kolayca yapabilirsiniz..Isı sayaçlarınız takılıp kablolama,M-BUS sistemi ve modem kurulumu personelimiz tarafından yapıldıktan sonra web sitemiz üzerinden istediğiniz an hiç kimseye bağımlı olmadan ısı tüketiminizi görür makbuzunuzu yazdırabilirsiniz..İsterseniz firmamızdan bu konuyla ilgili birçok hizmet alabilirsiniz.

Verilen hizmetle

a) Öncesi verilen Hizmetler
Danışmanlık hizmetleri
Yerinde Keşif hizmeti
İnternet üzerinden Keşif Hizmetleri
İnternet(web) Üzerinden değerlendirme ve çıktı hizmeti
b) Kurulum Sonrası verilen hizmetler
1-) Sistem yerel olarak kullanılacaksa
M bus çeviricinin kurulumu (Bu kurulumun yapılabilmesi için kalorimetrelerin takılmış ve kablolamanın yapılmış olması gerekir.)
M-bus sistemi kurulumu
Bilgisayar üzerine kurulan ve yerel olarak kullanılan m-bus yazılım sistemi kurulum ve eğitimi
Dairelerin ve o dairelerde bağlı olan sayaçların sisteme tanımlanması
Sayaç değerlerinin sisteme tanımlanması.
Örnek bir değerlendirme yapılarak paylaşım bildirimi çıkartılması.
2-) Sistem uzaktan okunarak web üzerinden görüntülenecekse
M bus çeviricinin kurulumu (Bu kurulumun yapılabilmesi için kalorimetrelerin takılmış ve kablolamanın yapılmış olması gerekir.)
M-bus sistemi kurulumu
Modem kurulumu ve devreye alınması
Dairelerin ve o dairelerde bağlı olan sayaçların sisteme tanımlanması
Örnek Okuma yapılarak değerlerinin modem üzerinden bilgisayara taşınması hesaplamaların yapılması
Paylaşım bildirimi ve istatistiki bilgilerin hazırlanması ve web üzerinden yayınlanması.
Yedeklerin firmamız tarafından güvenle alınarak asgari 5 yıl tutulması.
Web üzerinde bina sakinlerinin faturaları inceleyebilmesi
Geriye dönük istatistik bilgilerinin sağlanması
İstenirse paylaşım bildiriminin SMS, e-posta ya da posta ile bildirilmesi.

Neden kullanmalıyım?

Programımız halen uygulamada olan yönetmelikler için yazılmış ve güncel halde tutulmaktadır. Bu sebeple sizi yönetmelik takip etme yükünden kurtarır.Her ay bilgilerin tek tek dairelerden okunması komşularınıza rahatsızlık verebilir. Okumanın gözle yapılması hatalara sebep olabilir. İstenilen sıklıkta okuma yapılabildiği için herhangi bir ısı sayacının arızasını paylaştırmadan önce akıllı yazılım sayesinde görülerek olası birçok hata önlenir. Hesaplama işlemi karmaşıktır ve el ile yapıldığında hata çıkabilir bilgisayar yardımıyla hesaplama yaptığınızda bu risklerden kurtulursunuz. Verileriniz sunucumuzda yedeklenip otomatik olarak bakımı yapılmaktadır bu sebeplerden veri kaybetmesiniz..Komşularınızda olabilecek sayaç arızaları ve manipilasyonlar sistemde anında fark edildiğinden dolayı zarara uğramazsınız..Web sitemiz aracılığıyla yaptığınızda bilgisayarınız değişse veya arızalansa dahi verileri taşımak ya da yeniden girmek zorunda kalmazsınız..Isı ve su sayaçlarının üreticisi olduğumuzdan dolayı daima en sağlıklı bilgi ve hizmetleri tarafımızdan alabilirsiniz.. Tamamen yerli üretim olması size sürekli ve güvenilir servis imkanı vermektedir.İşimizde hiç bir şüpheye yer bırakmadık.
Çık